Międzynarodowe Centrum Mediacji (MCM)

Home » Międzynarodowe Centrum Mediacji (MCM)

Dołącz do największej włoskiej społeczności przedsiębiorców w Polsce

Międzynarodowe Centrum Mediacji stanowi platformę pozasądowego rozwiązywania sporów, dostępną dla wszystkich przedsiębiorców.

Mediacja przez nas oferowana to sposób na osiągnięcie porozumienia w razie sprzecznych interesów stron bez udziału sądu.

W drodze mediacji można rozwiązywać prawie wszystkie rodzaje konfliktów a profesjonalne ośrodki mediacji dają skonfliktowanym stronom prawie 80% prawdopodobieństwo osiągniecia sukcesu.

Mediacja jest rozwiązaniem niezwykle efektywnym kosztowo, tj. około 10 krotnie tańszym niż prowadzenie długotrwałego procesu sądowego.

Czas prowadzenia mediacji to maksymalnie kilka tygodni.

Unikalną cechą MCM jest możliwość mediowania w wielu językach, zarówno na poziomie lokalnym jak i międzynarodowym.

Misja

Ułatwianie przedsiębiorcom prowadzenia działalności gospodarczej w Polsce oraz wprowadzanie i promocja najwyższych standardów związanych z pozasądowym rozwiązywaniem sporów w biznesie.

Cel

Rozwiązywanie sporów gospodarczych w drodze mediacji prywatnej, z udziałem niezależnego, profesjonalnego mediatora, przy czym mediacje mogą odbywać się także w językach obcych właściwych dla danego biznesu.

Aktualności

Mamy 37 mediatorów, mediujemy w 10 językach: polski, angielski, niemiecki, francuski, włoski, hiszpański (+baskijski), portugalski, rosyjski, litewski. W gronie naszych mediatorów są także podwójni nativi, osoby wywodzące się z różnych dziedzin biznesu, akademicy oraz prawnicy.

Branże, w których mamy doświadczenie to branża budowlana/nieruchomości, przemysł ciężki, przemysł motoryzacyjny, usługi profesjonalne (doradztwo), bankowość i finanse, reklama i marketing, turystyka i hotele, handel, w tym ochrona konsumentów, transport i logistyka, telekomunikacja i informatyka, ochrona zdrowia, przemysł farmaceutyczny, edukacja i szkolnictwo.

Bardzo ważne są oczywiście także mediacje z sektorem publicznym.

W ramach MCM możemy pochwalić się 14 sprawami (krótki opis w załączeniu, ale prośba o zachowanie tych danych jako poufnych), które miały różny finał, bo niestety w wielu sprawach druga strona odmówiła mediacji. Łączna wartość sprawy zgłoszonych do MCM to ok. 21 milionów zł.

Więcej informacji na stronie Międzynarodowego Centrum Mediacji.

Dołącz do największej włoskiej społeczności przedsiębiorców w Polsce

Jesteś przedsiębiorcą i chcesz przyczynić się do rozwoju relacji biznesowej między Włochami a Polską? Lubisz Włochy i chcesz odkryć miejsce, które pozwoli Ci w pełni poczuć włoską atmosferę w Polsce? Nasze członkostwo jest dla Ciebie.

Elisabetta Caprino
Managing Director