Profil i misja

Your Home Of Italian Excellence in Poland

Home » Profil i misja

Profil

Włoska Izba Handlowo-Przemysłowa w Polsce – La Camera di Commercio e dell’Industria Italiana in Polonia (CCIIP) – jest organizacją non-profit uznaną przez rząd włoski dekretem Ministerstwa Rozwoju Gospodarczego (Ministero dello Sviluppo Economico, w myśl ustawy nr 518/70).

Jest to część tak zwanego Systemu Włoskiego w Polsce, składającego się z podmiotów instytucjonalnych, przedsiębiorczych, kulturalnych i społecznych, które przyczyniają się do rozwoju włoskich interesów w Polsce.

Została założona w 1996 roku z inicjatywy kilku włoskich przedsiębiorców, a dziś tworzy społeczność biznesową liczącą ponad 130 członków, zarówno włoskich, jak i polskich.

Dziś reprezentuje też największe inwestycje włoskie w Polsce.

Działaniom Włoskiej Izby przyświecają idee:

  • reprezentacyjna, instytucjonalna i biznesowa, skierowana do włoskiego środowiska biznesowego w Polsce, w imię której wspieramy naszych Członków poprzez tworzenie kontaktów i relacji biznesowych między nimi, a firmami i inwestorami miejscowymi.
  • idea promocji marki ITALIA, wynikająca ze zobowiązania wobec Ministra Rozwoju Gospodarczego Włoch.


Nasza Misja

CCIIP reprezentuje w Polsce wysokie, włoskie kompetencje zarządzania w biznesie.

Rozwój włosko-polskich relacji biznesowych, dobra integracja lokalna oraz tworzenie silnych więzi z partnerami w Polsce to fundamentalne zasady, którymi kieruje się Izba we wszystkich swoich działaniach. Każde wydarzenie Włoskiej Izby charakteryzuje wyjątkowa dbałość o jakość i szczegóły.

Działamy również jako promotor znaku “Made in Italy” we wszystkich jego aspektach:

  • internacjonalizacji włoskich firm
  • promocji i ochrony włoskiej jakości “Made in Italy”

Nasi Członkowie są aktywnymi reprezentantami wartości Izby w relacjach ze światem biznesu w Polsce oraz w promocji Made in & by Italy.

Dołącz do największej włoskiej społeczności przedsiębiorców w Polsce

Jesteś przedsiębiorcą i chcesz przyczynić się do rozwoju relacji biznesowej między Włochami a Polską? Lubisz Włochy i chcesz odkryć miejsce, które pozwoli Ci w pełni poczuć włoską atmosferę w Polsce? Nasze członkostwo jest dla Ciebie.

Elisabetta Caprino
Managing Director