Certyfikacja Buy Italy

Home » Projekty Made In Italy » Certyfikacja Buy Italy

CERTYFIKACJA BUY ITALY

GDZIE KUPIĆ ORYGINALNE WŁOSKIE PRODUKTY #MADEINITALY?

Banner per pagina Buy Italy

Projekt

"Buy Italy" jest to projekt zainicjowany przez Włoską Izbę Handlowo-Przemysłową w Polsce. Marka powstała z potrzeby przeciwdziałania zjawisku „Italian Sounding” i promowania autentycznych włoskich produktów. Projekt jest realizowany poprzez wydawanie certyfikatu – la Certificazione "Buy Italy" – który daje konsumentowi większą gwarancję standardów jakości produktów oferowanych w miejscach, które uhonorowano certyfikatem. Na stronie internetowej projektu można zapoznać się z listą firm, które uzyskały certyfikat "Buy Italy". Proponowana lista ma na celu uproszczenie poszukiwania produktów spełniających standardy promowane przez misję, którą zamierza realizować CCIIP.

Buy Italy Il progetto
Buy Italy Italian Sounding

Walka z „Italian Sounding”

Projekt „Buy Italy” powstał z myślą o przeciwdziałaniu praktyce „Italian Sounding”, czyli zjawisku marketingowemu polegającemu na wykorzystywaniu sugestywnych odniesień związanych z Bel Paese do promowania produktu, który nie spełnia standardów autentyczności.

Zjawisko to można odnaleźć w wielu sektorach, stąd pomysł CCIIP na włączenie do projektu branż, które ten zwyczaj najbardziej dotyka: Food & Beverage, Turystyka, Design, Moda, Kultura i Biznes.

Misją marki jest zatem edukacja i wsparcie konsumenta końcowego w prawidłowym identyfikowaniu i ocenianiu produktów znajdujących się na rynku i będących najbardziej narażonych na w/w zjawisko. Zmniejszając tym samym rozwój zjawiska do minimum.

DZIAŁALNOŚCI POKREWNE

W ramach projektu " Buy Italy" Włoska Izba Handlowo-Przemysłowa w Polsce promuje i wspiera szereg pokrewnych projektów. W tym kontekście sieć networkingowa identyfikowana pod marką CCIIP stanowi solidną podstawę, na której się opieramy.

Wśród licznych działań można wyróżnić projekt True Italian Taste – promowany i finansowany przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych przy Współpracy Międzynarodowej, a realizowany przez Assocamerestero w celu promowania włoskich produktów za granicą – proponując usługi wsparcia dla włoskich firm chcących wejść na polski rynek, działania w zakresie współpracy z organizacją targową "Bellavita", promocję eventów targowych poświęconych turystyce i szereg innych.

BuyItaly_Attività
Zebraliśmy dla Was listę certyfikowanych sklepów, należących do sieci „Buy Italy”, w których znajdziecie Wasze ulubione włoskie produkty.

Obecnie mamy zarejestrowanych 47 sklepów!

Jeżeli chcesz dowiedzieć się, jak otrzymać certyfikację Twojego sklepu, zarejestruj się tutaj:

Food & Beverage

Fashion

Design

Travel

Categoria culture

Culture

Business

Dołącz do największej włoskiej społeczności przedsiębiorców w Polsce

Jesteś przedsiębiorcą i chcesz przyczynić się do rozwoju relacji biznesowej między Włochami a Polską? Lubisz Włochy i chcesz odkryć miejsce, które pozwoli Ci w pełni poczuć włoską atmosferę w Polsce? Nasze członkostwo jest dla Ciebie.

Elisabetta Caprino
Managing Director