EUROPA SUITE – KONCERT DLA UKRAINY

Home » Nadchodzące Wydarzenia » EUROPA SUITE – KONCERT DLA UKRAINY

EUROPA SUITE – KONCERT DLA UKRAINY

7 marca, 2023

Projekt muzyczny EUROPA SUITE narodził się jako przesłanie o kulturowej bliskości i solidarności z narodem ukraińskim, walczącym w obronie własnej tożsamości i więzi z innymi narodami naszego kontynentu. Suitę na głos (Camilla Lopez), flet (Vanni Montanari), skrzypce (Roberto Noferini), gitarę (Donato D’Antonio), elektronikę i fortepian (Matteo Ramon Arevalos) autor skomponował na tragicznej fali toczącego się konfliktu.

Dzieło, z którym ansamble wystąpi w Krakowie, Warszawie, Poznaniu і Rydze, nawiązuje do mitu Europy – młodej księżniczki fenickiej kochanej przez Zeusa – który w kompozycji pojmowany jest jako ideał wspólnej przestrzeni kultur i świadomości, również poprzez cytowanie pieśni, muzyki i tańców tradycji ludowych. Ponadto cztery części Suity podążają za wspólnym wątkiem, łączącym kosmogonie wszystkich ludów, od Wschodu do Zachodu: Powietrze, Woda, Ziemia i Ogień, naturalne żywioły, od których równowagi zależy życie gatunku ludzkiego i przetrwanie „kosmosu”, uporządkowanego wszechświata powstałego z chaosu.

Projekt, powstały w ramach inicjatyw włoskiego świata kultury na rzecz Ukrainy, broniącej się przed agresją Federacji Rosyjskiej, został zrealizowany przez Stowarzyszenie Festiwal Emilia Romagna i wyprodukowany przez Włoski Instytut Kultury w Warszawie i Włoski Instytut  Kultury w Krakowie oraz Ambasadę Włoską w Rydze we współpracy z Fundacją ATER i Regionem Emilia-Romania.

Aby dowiedzieć się więcej zapraszamy do wejścia na link: https://iicvarsavia.esteri.it/iic_varsavia/it/gli_eventi/calendario/2023/03/europa-suite-varsavia.html?modulo=1

Dołącz do największej włoskiej społeczności przedsiębiorców w Polsce

Jesteś przedsiębiorcą i chcesz przyczynić się do rozwoju relacji biznesowej między Włochami a Polską? Lubisz Włochy i chcesz odkryć miejsce, które pozwoli Ci w pełni poczuć włoską atmosferę w Polsce? Nasze członkostwo jest dla Ciebie.

Elisabetta Caprino
Managing Director