Komunikat prasowy: Inauguracja w Katowicach

Home » Aktualności » Komunikat prasowy: Inauguracja w Katowicach

Komunikat prasowy: Inauguracja w Katowicach

15 kwietnia, 2014

 KOMUNIKAT PRASOWY We środę 9 kwietnia w Katowicach odbyła się inauguracja lokalnego biura Włoskiej Izby Handlowo-Przemysłowej w Polsce. Wielkim sukcesem okazało się pierwsze wydarzenie zorganizowane przez regionalnego Pełnomocnika Adw. Pietro Vinci i jego współpracowników, w którym udział wzięło ponad 80 firm z regionu.
Na początek Prezes Włoskiej Izby Piero Cannas wygłosił przemówienie, w którym opowiedział o Włoskiej Izbie i jej działalności. Marek Zychla z firmy z Vinci & Vinci przedstawił krótką prezentację na temat odpowiedzialności członków zarządu w polskiej spółce. Następnie Wice Prezes Włoskiej Izby Donato Di Gilio omówił działania i ogólne kryteria z nowego okresu programowania funduszy europejskich w Polsce. W dalszej kolejności zostały pokazane dwa przykłady włoskich sukcesów w Polsce. Pierwszy zilustrował Aleksandra Menghi z firmy Indesit, który m.in. zaprezentował ciekawy networking skierowany do pracowników firm członkowskich Włoskiej Izby. Natomiast Prezes Brembo Poland Enrico Bolonia opowiedział jak narodził się i wzrastał sukces Brembo w Polsce. Na zakończenie wydarzenia goście mogli skosztować polsko-włoskich dań z bufetu sponsorowanego przez firmę Serenissima, członka Włoskiej Izby. W imieniu wszystkich członków Włoskiej Izby życzymy Panu Pietro Vinci dalszych sukcesów w nowym oddziale Izby w Katowicach. 

Dołącz do największej włoskiej społeczności przedsiębiorców w Polsce

Jesteś przedsiębiorcą i chcesz przyczynić się do rozwoju relacji biznesowej między Włochami a Polską? Lubisz Włochy i chcesz odkryć miejsce, które pozwoli Ci w pełni poczuć włoską atmosferę w Polsce? Nasze członkostwo jest dla Ciebie.

Elisabetta Caprino
Managing Director