List od Ambasadora J.E. A. De Pedys

Home » Aktualności » List od Ambasadora J.E. A. De Pedys

List od Ambasadora J.E. A. De Pedys

14 lipca, 2017

 Pragniemy podzielić się z wami listem od Ambasadora Włoch w Warszawie, J.E. Alessandro De Pedys do Prezesa Włoskiej Izby Handlowo-Przemysłowej w Polsce. Załączamy scan oryginalnego listu oraz polskie tłumaczenie poniżej. „Szanowny Panie Prezesie, pragnę Panu pogratulować ponownego wyboru na przewodniczącego Zarządu i Prezesa Włoskiej Izby Handlowo-Przemysłowej w Polsce, zadekretowanego podczas ostatniego Walnego Zgromadzenia Członków. To uznanie dla Pana starań i wysiłków, dla Sekretarza Generalnego oraz dla odchodzącego Zarządu za ustabilizowanie Izby, umocnienie jej, a także poszerzenie zakresu jej działań w ciągu ostatnich dwóch lat.
Niezmiernie cenię decyzję o rozpowszechnianiu wspomnianych działań na terytorium kraju, skoncentrowaniu się na siedzibach lokalnych oraz wysiłek włożony w zróżnicowanie ich aktywności, uwzględniając różnież te, o charakterze społecznym oraz kierowanie ich do społeczności włoskiej, a także pomysł utworzenia centro studi, organu, który powstał już jakiś czas temu, jednak w ostatnich miesiącach stał się niezbędnym narzędziem.
Głęboko wierzę, iż równie ważna stała się także kwestia dotycząca konieczności przystosowania modus operandi Izby do zmienionych ram gospodarczych oraz administracyjnych, poszukując nowych źródeł dochodów oraz partnerstwa. W ten sposób Izba potwierdziła, iż stanowi ważny punkt odniesienia dla spółek oraz jest istotnym podmiotem włoskiego systemu w Poslce.
Wyrażając ponownie uznanie dla Pana oraz dla odchodzącego Zarządu, składam najlepsze życzenia wszelkiej pomyślności w przyszłej pracy także dla nowego Zarządu wybranego na Walnym Zgromadzeniu, zapewniając Pana jak i wszystkich Członków Włoskiej Izby, że – tak jak w przeszłości – Izba może liczyć na pełną współpracę z Ambasadą.” Download PDF

Dołącz do największej włoskiej społeczności przedsiębiorców w Polsce

Jesteś przedsiębiorcą i chcesz przyczynić się do rozwoju relacji biznesowej między Włochami a Polską? Lubisz Włochy i chcesz odkryć miejsce, które pozwoli Ci w pełni poczuć włoską atmosferę w Polsce? Nasze członkostwo jest dla Ciebie.

Elisabetta Caprino
Managing Director