Masterclass „Włoskie Babelki” – TRUE ITALIAN TASTE

Home » Aktualności » Masterclass „Włoskie Babelki” – TRUE ITALIAN TASTE

Masterclass „Włoskie Babelki” – TRUE ITALIAN TASTE

9 czerwca, 2020

 Idealny sposób na letni wieczór? Odpowiedź jest prosta: grupa przyjaciół, kieliszek dobrego, włoskiego musującego wina i pyszne aperitivo! Spotkajmy się już 17 czerwca o godzinie 19:00 na wydarzeniu z cyklu True Italian Taste. Tym razem na naszym Masterclass porozmawiamy o włoskich winach musujących:
· Trento DOC
· Conegliano Valdobbiadene Prosecco Superiore DOCG
· Franciacorta
· Asti DOCG.
W towarzystwie zaproszonych gości – znawców wina, dziennikarzy, sommelierów, dystrybutorów i szefów kuchni – porozmawiamy o różnych rodzajach win, o tradycjach ich produkcji i wyjątkowych aromatach zamkniętych w butelkach. Podpowiedzą Wam, czym kierować się przy wyborze wina i jak sparować je z ulubionymi daniami.
Otwórzcie swoje ulubione włoskie wino i dołączcie do naszego spotkania! Wydarzenie live będzie można zobaczyć na profilu Camera di Commercio e dell’Industria Italiana in Polonia oraz kanałach partnerów. Wydarzenie będzie darmowe i otwarte dla wszystkich zainteresowanych. O włoskich bąbelkach porozmawiamy w towarzystwie: znawcy wina Tomasza Prange-Barczyńskiego z Winicjatywy, dziennikarki kulinarnej Małgosi Minty, Ani Kotlińskiej-Bubały ze Stowarzyszenia Kobiety i Wino, redaktor naczelnej pisma Restauracja – Anny Jabłońskiej, szefów kuchni Akademii Kulinarnej Whirlpool – Cristiny Catese i Marco Ghia, Miro Pianca – właściciel firmy dystrybuującej wina z Włoch Le Barbatelle oraz Piotr Głowacki – aktor i założyciel akcji #mimanchiitalia. Dyskusję poprowadzi Emiliano Castagna z Włoskiej Izby Handlowo-Przemysłowej. Medialny patronat nad wydarzeniem objął portal Winicjatywa, Ferment. Pismo o winie, Food Service, OuiChef.pl, Restauracja. Pismo branży gastronomicznej oraz Stowarzyszenie Kobiety i Wino. Produkty do aperitivo dostarczy North Coast.
_______________________
Projekt True Italian Taste jest finansowany przez włoskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych i Współpracy Międzynarodowej, promowany przez Assocamerestero oraz Włoską Izbę Przemysłowo-Handlową w Polsce w celu ochrony oraz promocji wartości autentycznych, włoskich produktów spożywczych na całym świecie. True Italian Taste jest częścią programu The Extraordinary Italian Taste. 

Dołącz do największej włoskiej społeczności przedsiębiorców w Polsce

Jesteś przedsiębiorcą i chcesz przyczynić się do rozwoju relacji biznesowej między Włochami a Polską? Lubisz Włochy i chcesz odkryć miejsce, które pozwoli Ci w pełni poczuć włoską atmosferę w Polsce? Nasze członkostwo jest dla Ciebie.

Elisabetta Caprino
Managing Director