Mediacje gospodarcze w sporach z sektorem publicznym

Home » Nadchodzące Wydarzenia » Mediacje gospodarcze w sporach z sektorem publicznym

Mediacje gospodarcze w sporach z sektorem publicznym

12 stycznia, 2023

„Okrągły stół” pod Honorowym patronatem Prezesa Prokuratorii Generalnej Rzeczypospolitej Polskiej, Pana Mariusza Haładyja.

Zapraszamy do udziału w konferencji poświęconej mediacjom gospodarczym z sektorem publicznym. Wydarzenie odbędzie się 12 stycznia 2022 w godzinach: 9.00 -13.00 w siedzibie Francusko-Polskiej Izby Gospodarczej, Al. Jerozolimskie 93, Warszawa.

Celem konferencji jest wymiana doświadczeń i promocja mediacji jako alternatywnej metody rozwiązywania konfliktów, szczególnie w obliczu problemów z jakimi obecnie muszą mierzyć się społeczeństwa europejskie: kryzys popandemiczny, wojna na Ukrainie, kryzys energetyczny, inflacja. W szczególności chcielibyśmy zwrócić uwagę na wzrastającą rolę mediacji w sporach z sektorem publicznym oraz przedstawić najlepsze praktyki w tym zakresie.

Do udziału w debacie zaprosiliśmy stronę publiczną, zarówno na szczeblu centralnym, jak i samorządowym, przedsiębiorców, a także organy kontrolne nadzorujące prawidłowość podejmowanych decyzji o mediacji. Dzięki temu będziemy mogli wspólnie przyjrzeć się barierom, które w dalszym ciągu przeszkadzają w rozwoju tego modelu rozwiązywania sporów oraz wypracować rekomendacje dla obu stron procesu.

Program konferencji:

10.00                Powitanie gości

10:05 -10:15    Krótka prezentacja MCM

10:15-10:30     Rozwój mediacji z sektorem publicznym w Polsce, Prezes Prokuratorii Generalnej RP, Pan Mariusz Haładyj

10:30-11:15     Debata: Ocena rozwoju mediacji sektora publicznego z prywatnym – główne bariery związane z zawieraniem ugód.

  • Mariusz Haładyj, Prezes Prokuratorii Generalnej RP
  • Huber Nowak, Prezes Urzędu Zamówień Publicznych
  • Moderator: Jakub Świtluk, mediator

11:15- 11:30    Przerwa kawowa

11:30-12:45     Dyskusja panelowa: „Jak sektor publiczny mediuje z sektorem prywatnym”.

  • Magdalena Kajkowska-Gratys, Radca prawny, Mediator Sądu Polubownego Prokuratorii Generalnej RP
  • Jan Roliński, Partner, adwokat, WKB Wierciński, Kwieciński, Baehr
  • Artur Popko Prezes Zarządu, Dyrektor Generalny, Budimex (tbc)
  • Kamil Furman, Dyrektor Działu Prawnego, Eurovia Polska
  • Mec. Wojciech Kowalewski, Naczelnik Wydziału Prawnego GDDKiA Odział Warszawa
  • Moderator: dr Ewelina Stobiecka, Koordynator Międzynarodowego Centrum Mediacji, Partner, Taylor Wessing

12:45 zakończenie konferencji, podsumowanie/ rozmowy kuluarowe przy kawie i poczęstunku.

* udział do potwierdzenia

** Wydarzenie odbędzie się w języku polskim.

Organizatorem wydarzenia jest Międzynarodowe Centrum Mediacji powołane przez pięć izb gospodarczych: Belgijska Izba Gospodarcza, Brytyjsko-Polska Izba Handlowa, Francusko-Polska Izba Gospodarcza, Włoska Izba Handlowo-Przemysłowa w Polsce, Polsko-Hiszpańska Izba Gospodarcza. Misją MCM jest ułatwianie przedsiębiorcom prowadzenia działalności gospodarczej w Polsce oraz wprowadzanie i promocja najwyższych standardów związanych z polubownym rozwiązywaniem sporów w biznesie.

Partnerem merytorycznym jest kancelaria prawna Taylor Wessing.

Konferencja jest odpłatna dla przedstawicieli sektora prywatnego w wysokości 260 PLN + VAT. Udział dla przedstawicieli sektora publicznego jest bezpłatny.


Osobom, które anulują swój udział w konferencji do 5 dni przed spotkaniem, zwracane jest 100% kosztów. Osobom, które anulują swój udział później, czyli na krócej niż 5 dni przed konferencją, koszty nie są zwracane.

Mapa dojazdu

CCIFP – aleje Jerozolimskie 93, Nowogrodzka Square, 6 minut pieszo od Dworca Centralnego , 3 minuty od Placu Starynkiewicza

Zapraszamy do korzystania ze środków transportu publicznego. Do siedziby CCIFP najłatwiej dotrzesz:

Metrem – linia M1 (stacja Centrum)

Tramwajem – linie: 7, 9, 22, 24, 25 (przystanek Plac Starynkiewicza)

Autobusem – linie: 127, 128, 158, 175 (przystanek Plac Starynkiewicza) lub linie: 131, 501, 517, 519, 521, 522, 525 (przystanek Dworzec Centralny)

Rowerem – najbliższe stacje Veturilo znajdują się w przy ulicy Williama Heerleina Lindleya oraz przy skrzyżowaniu ulic Żelaznej i Siennej.

Płatne miejsca parkingowe z tyłu budynku, przy ul. Nowogrodzkiej (wjazd na ul. Nowogrodzką od ul. Chałubińskiego, ruch jednokierunkowy)

REGULAMIN PDF

Ostatnie Artykuły

Dołącz do największej włoskiej społeczności przedsiębiorców w Polsce

Jesteś przedsiębiorcą i chcesz przyczynić się do rozwoju relacji biznesowej między Włochami a Polską? Lubisz Włochy i chcesz odkryć miejsce, które pozwoli Ci w pełni poczuć włoską atmosferę w Polsce? Nasze członkostwo jest dla Ciebie.

Elisabetta Caprino
Managing Director