Prezentacja włoskiego systemu etykietowania produktów spożywczych „Nutrinform Battery”

Home » Aktualności » Prezentacja włoskiego systemu etykietowania produktów spożywczych „Nutrinform Battery”

Prezentacja włoskiego systemu etykietowania produktów spożywczych „Nutrinform Battery”

21 lutego, 2022

15 lutego, o godz. 10:30 w Sali Konferencji Międzynarodowych włoskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych odbyła się prezentacja nowego systemu etykietowania produktów spożywczych „Nutrinform Battery”, zaproponowanego przez Włochy w ramach negocjacji w sprawie ujednolicenia systemu etykietowania w UE.

Wydarzenie to zostało zorganizowane przez włoski MSZ we współpracy z Federacją Włoskiego Sektora Rolno-Spożywczego Federalimentare i zgromadziło dyplomatów, polityków oraz przedstawicieli wielu instytucji, sektora przemysłowego, a także środowisk akademickich. Wziął w nim udział minister spraw zagranicznych Luigi di Maio, minister rolnictwa Stefano Patuanelli, minister zdrowia Roberto Speranza, sekretarz generalny MSZ Ettore Francesco Sequi i przewodniczący Federalimentare Ivan Vacondio. W trybie zdalnym do spotkania dołączył minister rozwoju ekonomicznego Giancarlo Giorgetti. Wydarzenie zakończyło natomiast wystąpienie podsekretarza stanu Vincenza Amendoli.

“Nutriform Battery” jest systemem etykietowania popieranym przez Włochy podczas negocjacji w UE, jako alternatywa dla stosowanego w niektórych krajach systemu Nutri-scoreNutriform jest metodą niedyskryminującą, opartą o obiektywne, niepodlegające manipulacjom dane i ma na celu pomiar wartości odżywczych całej diety, a nie tylko poszczególnych kategorii żywnościowych. Z tego powodu jest to ważne narzędzie zachęcające konsumentów do świadomych wyborów, a producentów do bardziej odpowiedzialnych działań, z poszanowaniem specyfiki diety śródziemnomorskiej, wpisanej na listę niematerialnego dziedzictwa UNESCO, oraz diet tradycyjnych.

Wydarzenie odbyło się w trybie hybrydowym. Nagranie z niego można obejrzeć na kanale YouTube włoskiego MSZ w trzech językach (włoskim, angielskim i francuskim) pod następującymi linkami:

ITA: https://youtu.be/6IB4vVDzT_E

ENG: https://youtu.be/0TbxXZpOpp4

FRA: https://youtu.be/GCfvmu6LLsg

https://www.nutrinformbattery.it/

Dołącz do największej włoskiej społeczności przedsiębiorców w Polsce

Jesteś przedsiębiorcą i chcesz przyczynić się do rozwoju relacji biznesowej między Włochami a Polską? Lubisz Włochy i chcesz odkryć miejsce, które pozwoli Ci w pełni poczuć włoską atmosferę w Polsce? Nasze członkostwo jest dla Ciebie.

Elisabetta Caprino
Managing Director