Procesy budowlane i spory nieruchomościowe a ADR

Home » Nadchodzące Wydarzenia » Procesy budowlane i spory nieruchomościowe a ADR

Procesy budowlane i spory nieruchomościowe a ADR

27 marca, 2018

 Włoska Izba Handlowo-Przemysłowa w Polsce (CCIIP) wraz z Międzynarodowym Centrum Mediacji (MCM) zapraszają na spotkanie poświęcone mediacji w procesach budowlanych i sporach nieruchomościowych.
Spotkanie odbędzie się 27 marca 2018 w godz. 10:00 – 12:30 w siedzibie BPCC, ul. Zielna 37 (budynek C) w Warszawie.
Firmy budowlane są winne innym przedsiębiorstwom 2,2 miliarda złotych – informuje Krajowy Rejestr Długów (KRD). Według KRD, spółki z tej branży nie radzą sobie ze spłatą zadłużenia, a zaległości wciąż rosną. Są to zazwyczaj długi stwierdzone już tytułem wykonawczym (wyrokiem, nakazem zapłaty). Do tychże długów trzeba doliczyć także koszty pośrednio z nimi związane takie jak utracony wskutek sporów biznes, czy koszty obsługi niniejszych sporów.
Branża nieruchomości to bowiem biznes, w którym niemalże każdy konflikt wiąże się z ogromnymi kosztami biznesowymi i finansowymi.
Proces sądowy niszczy nie tylko istniejącą relację biznesową, ale i wprowadza element niepewności trwający niejednokrotnie kilka lat, którego obsługa generuje dodatkowe (nieraz nieprzewidywalne) koszty. Jak temu zapobiec? Jak ograniczyć koszty rosnących lawinowo sporów w tej branży?
Na te i inne pytania odpowiemy podczas spotkania, w którym zaprezentowane zostaną alternatywne metody rozwiązywania konfliktów (ADR) w branży nieruchomościowej. Spotkanie adresowane jest do: członków zarządów i właścicieli firm sektora nieruchomości, menedżerów odpowiedzialnych za planowanie kosztów i budżety, prawników wewnętrznych przedsiębiorstw branży nieruchomości.
Prowadzący: Dr Ewelina Stobiecka, inicjator i koordynator Międzynarodowego Centrum Mediacji przy Izbach Gospodarczych, radca prawny, partner zarządzający w Kancelarii Taylor Wessing w Warszawie, członek Zespołu ds. Prawa Gospodarczego przy Ministrze Inwestycji i Rozwoju. Spotkanie będzie prowadzone w języku polskim i jest bezpłatne dla firm zrzeszonych w CCIIP oraz zaproszonych gości. 

Dołącz do największej włoskiej społeczności przedsiębiorców w Polsce

Jesteś przedsiębiorcą i chcesz przyczynić się do rozwoju relacji biznesowej między Włochami a Polską? Lubisz Włochy i chcesz odkryć miejsce, które pozwoli Ci w pełni poczuć włoską atmosferę w Polsce? Nasze członkostwo jest dla Ciebie.

Elisabetta Caprino
Managing Director