Projekt „Apulijskie społeczności na świecie na rzecz wspierania internacjonalizacji Monti Dauni”

Home » Aktualności » Projekt “Apulijskie społeczności na świecie na rzecz wspierania internacjonalizacji Monti Dauni”

Projekt „Apulijskie społeczności na świecie na rzecz wspierania internacjonalizacji Monti Dauni”

24 października, 2023

Włoska Izba Handlowo-Przemysłowa w Polsce ma przyjemność podzielić się z Państwem informacją o nowej współpracy z GAL Meridaunia przy realizacji projektu „Apulijskie społeczności na świecie na rzecz wspierania internacjonalizacji Monti Dauni”.

Projekt dotyczy szeregu działań mających na celu zwiększenie wyjątkowości terytorium Monti Dauni, obszaru wiejskiego składającego się z 30 małych gmin. Jest to dziewiczy teren z ogromnym i niezwykłym dziedzictwem zasobów historycznych, kulturowych i środowiskowych, które można ująć w definicji „Apulia doskonałości”: nieskażone historyczne wioski, które otrzymały liczne certyfikaty, 5 obszarów mających znaczenie dla Wspólnoty, najwyższy szczyt Apulii czy jezioro Occhito. Ponadto, region wyróżniają także wartości niematerialne, takie jak krajobraz, dobre powietrze, gościnność oraz lokalna produkcja żywności i wina, które sprawiają, że miejscowa kuchnia jest idyllicznym spotkaniem tradycji z pysznymi aromatami i smakami.

Planowane wydarzenie odbędzie się w dniach 8-9-10 listopada 2023 r. w Centro del Gusto dei Monti Dauni w miejscowości Troia i będzie koncentrować się na pokazach gotowania i degustacjach oraz spotkaniach B2B z lokalnymi firmami.

W celu realizacji tego projektu poszukujemy DWÓCH POLSKICH INWESTORÓW zainteresowanych inicjatywą.

Wszystkich zainteresowanych prosimy o kontakt pod adresem: italianchamber@cciip.pl

Dołącz do największej włoskiej społeczności przedsiębiorców w Polsce

Jesteś przedsiębiorcą i chcesz przyczynić się do rozwoju relacji biznesowej między Włochami a Polską? Lubisz Włochy i chcesz odkryć miejsce, które pozwoli Ci w pełni poczuć włoską atmosferę w Polsce? Nasze członkostwo jest dla Ciebie.

Elisabetta Caprino
Managing Director