Webinar: Producer’s responsibility for the management of waste generated from their products

Home » Nadchodzące Wydarzenia » Webinar: Producer’s responsibility for the management of waste generated from their products

Webinar: Producer’s responsibility for the management of waste generated from their products

27 kwietnia, 2022

Szanowni Członkowie,

Mamy przyjemność zaprosić Państwa na webinarium pt. „Producer’s responsibility for the management of waste generated from their products”, organizowanym we współpracy z kancelarią Domański Zakrzewski Palinka (DZP) oraz zagranicznymi izbami bilateralnymi: Włoską, Hiszpańską, Amerykańską, Brytyjską, a także Advantage Austria.

Webinarium odbędzie się 27 kwietnia w godzinach 10:00 – 12:00.

Język webinarium: angielski

Polska jest w trakcie wdrażania nowych unijnych wymogów w zakresie rozszerzonej odpowiedzialności producenta. Głównym założeniem reformy jest znaczące zwiększenie nakładów finansowych przedsiębiorców na zagospodarowanie odpadów powstających z ich produktów. Dotyczy to wszystkich firm wprowadzających na polski rynek produkty w opakowaniach.

W związku z tym, zapraszamy Państwa do uczestnictwa w webinarium, prowadzonym przez prawników mających doświadczenie w praktycznym stosowaniu przepisów o odpadach.

W pierwszej części webinarium zostaną zaprezentowane obowiązujące schematy i obowiązki przedsiębiorców, związane z Bazą Danych o Odpadach („BDO”), współpracą z organizacjami zajmującymi się odzyskiem i związanymi z tym obowiązkami sprawozdawczymi.

Druga część, dotyczyć będzie przygotowywanej reformy oraz aktualnego stanu prac legislacyjnych.

Prelegenci:

Maciej Białek – Senior Associate, Infrastructure and Energy Practice, Domański Zakrzewski Palinka sp. k.
Daniel Chojnacki – Counsel, Infrastructure and Energy Practice, Domański Zakrzewski Palinka sp. k.

Celem rejestracji należy wypełnić formularz online do dnia 25 kwietnia: https://bit.ly/3LE4bge

Dołącz do największej włoskiej społeczności przedsiębiorców w Polsce

Jesteś przedsiębiorcą i chcesz przyczynić się do rozwoju relacji biznesowej między Włochami a Polską? Lubisz Włochy i chcesz odkryć miejsce, które pozwoli Ci w pełni poczuć włoską atmosferę w Polsce? Nasze członkostwo jest dla Ciebie.

Elisabetta Caprino
Managing Director