Włoska Solidarność w Polsce – zbiórka pieniędzy dla Ukrainy

Home » Aktualności » Włoska Solidarność w Polsce – zbiórka pieniędzy dla Ukrainy

Włoska Solidarność w Polsce – zbiórka pieniędzy dla Ukrainy

4 marca, 2022

Włoska Izba Handlowo-Przemysłowa w Polsce (CCIIP) wraz z AVSI Polska (www.avsipolska.org) – Organizacją Pożytku Publicznego (NGO) działającą w projektach społecznych w Polsce od 1993 roku wraz z Towarzystwem Dante Alighieri w Warszawie, powołała Komitet Kryzysowy do kierowania działalnością w obecnej sytuacji na Ukrainie.

26 lutego 2022 roku, Piero Cannas – Prezes Włoskiej Izby Handlowo-Przemysłowej w Polsce, Donato Di Gilio – Prezes AVSI Polska, oraz Carlo Paolicelli – Prezes Komitetu Towarzystwa Dante Alighieri w Warszawie, podpisali porozumienie między trzema organizacjami o nazwie „Włoska Solidarność w Polsce”.

Rozpoczęto zbiórkę pieniędzy, prowadzoną przez AVSI Polska, z której dochód zostanie przeznaczony na wsparcie realizacji działań humanitarnych na rzecz Ukrainy, która znalazła się w dramatycznej sytuacji w wyniku agresji rosyjskiej.

Do akcji włączyli się również włoscy przedsiębiorcy z Warszawy zrzeszeni w CCIIP, którzy przekazują produkty, żywność i artykuły pierwszej potrzeby, udostępniają swoje magazyny i transport. Fundacja AVSI z Mediolanu wysłała na granicę polsko-ukraińską własną grupę zadaniową do zarządzania powstałym kryzysem humanitarnym. 

Inicjatywa została również objęta Wysokim Patronatem Posła na Sejm RP Grzegorza Piechowiaka, Przewodniczącego Polsko-Włoskiej Grupy Parlamentarnej, Komandora Orderu Zasługu Republiki Włoskiej oraz Pełnomocnika Rządu RP ds. Inwestycji Zagranicznych. 

Poniżej znajduje się rachunek bankowy, na który można przekazywać darowiznę:

AVSI Polska

Spółdzielczy Bank Rozwoju

c/c PLN: PL07 8769 0002 0680 1313 2000 0030

c/c EUR: PL83 8769 0002 0680 1313 2000 0020

SWIFT: POLUPLPR

Tytuł wpłaty: FOR UKRAINE 

Powołano Komitet Kryzysowy, którego zadaniem jest zarządzanie zbiórką artykułów pierwszej potrzeby dla ludzi uciekających przed wojną. W tym celu zostanie udostępniony specjalny magazyn oraz wsparcie logistyczne, aby przetransportować żywność i najpotrzebniejsze rzeczy do obszarów wybranych wspólnie z Partnerami Instytucjonalnymi Włoskiej Izby Handlowo-Przemysłowej w Polsce. 

Dołącz do największej włoskiej społeczności przedsiębiorców w Polsce

Jesteś przedsiębiorcą i chcesz przyczynić się do rozwoju relacji biznesowej między Włochami a Polską? Lubisz Włochy i chcesz odkryć miejsce, które pozwoli Ci w pełni poczuć włoską atmosferę w Polsce? Nasze członkostwo jest dla Ciebie.

Elisabetta Caprino
Managing Director