Authentic Italian Table, 15.09.2022

Home » Nadchodzące Wydarzenia » Authentic Italian Table, 15.09.2022

Authentic Italian Table, 15.09.2022

15 września, 2022

PROJEKT

True Italian Taste jest przeprowadzany w ramach rządowego programu „The Extraordinary Italian Taste”, którego celem jest wzmocnienie i promocja autentyczności włoskiego produktu spożywczego. Projekt został zainicjowany w 2016 roku na rynkach Ameryki Północnej, a następnie w kolejnych latach rozpoczęto jego realizację   również na głównych rynkach włoskiego eksportu produktów spożywczych w Europie, Ameryce Południowej, Azji i Australii.

Projekt realizowany jest we współpracy 41 Włoskich Izb Handlowych międzynarodowych działających w 27 krajach na całym świecie i ma na celu uwrażliwienie zagranicznego konsumenta na konsumpcję i zakup żywności w 100% Made in Italy, aby przeciwdziałać tak zwanemu zjawisku „Italian Sounding”, które polega na używaniu przypominających Włochy, nazw, słów, kolorów, lokalizacji, obrazów i przepisów, na produktach które z Włochami niewiele mają wspólnego.

 True Italian Taste ma na celu szerzenie wiedzy na temat cech charakterystycznych, miejsc pochodzenia oraz aspektów żywieniowych i certyfikacji DOP-IGP.

 Z True Italian Taste:

  • opowiadamy konsumentom z całego świata o korzyściach zdrowotnych autentycznego włoskiego produktu oraz o ważnym związku między żywnością a terytoriami jej pochodzenia;
  • pomagamy smakoszom, pasjonującym się „dobrym jedzeniem”, wybrać i jak najlepiej wykorzystać składniki w 100% Made in Italy, tym samym chroniąc producentów i konsumentów;
  • wspieramy włoskie firmy produkujące certyfikowane, tradycyjne produkty, które chcą zaistnieć na rynkach zagranicznych oraz poszerzamy możliwości dla firm już obecnych.

WYJĄTKOWY PROJEKT I WIELE DZIAŁAŃ

W krajach objętych projektem do jego realizacji angażujemy przede wszystkim najbardziej wykwalifikowanych influencerów z branży food&wine, ponieważ poprzez wymianę informacji i doświadczeń, są oni w stanie najlepiej zaangażować konsumentów i użytkowników produktu.

Influencerami True Italian Taste są: importerzy, dystrybutorzy, kierownicy ds. zakupów sieci hotelowych i sklepów specjalistycznych, dietetycy, szefowie kuchni, restauratorzy, dziennikarze branżowi, blogerzy i opiniotwórczy liderzy

Angażujemy ich we wszystkie inicjatywy związane z projektem, takie jak kursy gotowania, warsztaty, seminaria, spotkania b2b, degustacje, wydarzenia promujące produkty 100% Made in Italy za granicą w tym również wycieczki edukacyjne, wszystko po to, aby mogli uchwycić jak najwięcej aspektów i wartości autentyczności włoskiego produktu food&wine.

Najważniejszym wydarzeniem True Italian Taste jest The Authentic Italian Table: niezwykła seria spotkań, które co roku, jednocześnie na całym świecie, stawiają na stole tradycyjne przysmaki kuchni włoskiej przygotowane z w 100% autentycznych produktów Made in Italy, przez szefów Włoskich restauracji za granicą z certyfikatem jakości takimi jak między innymi Ospitalità Italiana.

AUTHENTIC ITALIAN TABLE (Polska 2022), Czwartek 15 września 2022 – Hotel Warszawa 5*

Wzmianki o Włoszech i Polsce występują w obydwu hymnach narodowych.

Włochy to pierwszy kierunek turystyczny Polaków. Badania rynku wykazują zdecydowane preferencje Polaków względem włoskiego jedzenia i wina, szczególnie dla osób poniżej 40 roku życia.

Eksport włoskich produktów spożywczych i winiarskich do Polski dynamicznie rośnie i nie doznał znaczącego spowolnienia nawet w najgorszych miesiącach pandemii COVID-19.

Włoska Izba Handlowo-Przemysłowa w Polsce w latach 2021 i 2022 certyfikowała ponad 60 firm jako właścicieli butikowych sklepów spożywczych w głównych miastach Polski, w tym w Warszawie. Od kilku lat aktywnie realizujemy również projekt przyznawania restauracjom certyfikatu „Ospitalita’ Italiana”.

„Z ziemi włoskiej do Polski”, cytując polski hymn narodowy, to hasło przewodnie projektu na rok 2022 w Polsce.
Projekt przewiduje organizację 3 seminariów z degustacją dla 50 osób.
Zwieńczeniem wydarzenia będzie uroczysta kolacja, podczas której Szef Kuchni użyje włoskich produktów do każdego dania w zaplanowanym menu międzynarodowym i fusion.

Dołącz do największej włoskiej społeczności przedsiębiorców w Polsce

Jesteś przedsiębiorcą i chcesz przyczynić się do rozwoju relacji biznesowej między Włochami a Polską? Lubisz Włochy i chcesz odkryć miejsce, które pozwoli Ci w pełni poczuć włoską atmosferę w Polsce? Nasze członkostwo jest dla Ciebie.

Elisabetta Caprino
Managing Director