Authentic Italian Table 3 czerwiec 2022 – Smaki Sardynii

Home » Aktualności » Authentic Italian Table 3 czerwiec 2022 – Smaki Sardynii

Authentic Italian Table 3 czerwiec 2022 – Smaki Sardynii

17 maja, 2022

W piątek 3 czerwca 2022 r. w restauracji Sant’Antioco w Krakowie odbędzie się Authentic Italian Table, kończący działania szóstej edycji projektu True Italian Taste.

W wieczorze weźmie udział około 40 osób, w tym media, influencerzy, a także przedstawiciele certyfikowanych sklepów i instytucji.

Wieczór poprowadzi Bartek Kieżun, dziennikarz kulinarny i znawca kuchni śródziemnomorskiej, dwukrotny laureat Nagrody Magellana za przewodniki kulinarne „Italia do zjedzenia” i „Portugalia do zjedzenia”, a także zdobywca prestiżowej nagrody World Gourmand Cookbook Awards za książkę „Istambuł do zjedzenia”.

Tegoroczny Authentic Italian Table, oprócz świętowania kuchni włoskiej w Krakowie, będzie również okazją do wręczenia certyfikatów „Buy Italy” – promowanego przez Włoską Izbę Handlowo-Przemysłową w Polsce i przeznaczonego dla kierowników lub właścicieli sklepów z prawdziwymi produktami włoskimi.

Podczas kolacji odbędzie się specjalna degustacja wyjątkowych produktów z Sardynii. Wydarzenie to zostanie zorganizowane we współpracy z konsorcjum Sapori di Sardegna.

Zaprezentowane zostaną wyjątkowe sardyńskie sery owcze, takie jak Fiore Sardo DOP chroniony przez Bureau of Food Words oraz sardyński chleb pasterski carasau. Szefowie kuchni pokażą również jak przygotować potrawy z bottargą z cefala, czyli ikry suszonej tradycyjnymi metodami.

Kolacji towarzyszyć będą wybrane sardyńskie wina.

Wydarzenie to będzie również ważną okazją do rozmów na temat stosowania wysokiej jakości produktów włoskich, sposobów podnoszenia świadomości konsumentów w Polsce oraz rozpoznawania autentycznych włoskich produktów.

—-

Projekt True Italian Taste jest promowany i finansowany przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych i Współpracy Międzynarodowej i realizowany przez Assocamerestero we współpracy z włoskimi Izbami handlowymi za granicą, ma na celu wzmocnienie i ochronę autentycznych włoskich produktów. True Italian Taste jest częścią programu „ The Extraordinary Italian Taste „.

Dołącz do największej włoskiej społeczności przedsiębiorców w Polsce

Jesteś przedsiębiorcą i chcesz przyczynić się do rozwoju relacji biznesowej między Włochami a Polską? Lubisz Włochy i chcesz odkryć miejsce, które pozwoli Ci w pełni poczuć włoską atmosferę w Polsce? Nasze członkostwo jest dla Ciebie.

Elisabetta Caprino
Managing Director